KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12779099
nr 1277 9099
Helge Artelius
(1895-1989), Sverige
Blandteknik, Akvarell / tusch, Vinterkväll, Signerad, bladets mått: 34x16 cm
Helge Artelius, svensk bildkonstnär född 1895, död 1989.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 september 2019
kl 19:13:15
26/9 13:36:02
Helge Artelius
Läs mer om Helge Artelius